بهترین ورزش برای بانوان چیست؟
اغلب تمریناتی که در ادامه معرفی خواهد شد، به منظور تقویت عضلات و کم کردن توده چربی در قسمت‌های شکمی، پهلو و لگن کاربرد دارند و توضیحات ما در مورد هر یک از آن‌ها، مختصر و در حد معرفی خواهد بود. لذا برای آشنایی بیشتر با حرکات ورزشی گفته شده، کافی است به مطالب مرتبط در جیمیتو مراجعه کنید.

حرکت ددلیفت با یک پا
این حرکت عضلات شکمی، کمر و ران را درگیر می‌کند. به منظور انجام حرکت کافی است، به حالت ایستاده قرار بگیرید. یکی از پاهای خودتان را موازی سطح زمین بکشید، دستانتان را عمود بر زمین نگه دارید. می‌توانید از یک جفت دمبل نیز برای وارد کردن فشار بیشتر استفاده کنید. برای تقویت عضلات پشت پا و کمر از این وزش برای بانوان استفاده کنید.

حرکت پلانک از جانب
برای درگیر کردن عضلات شکمی و تنفسی، از پلانک جانبی استفاده کنید. برای حالت پلانک، کافی است که روی یک از ارنج‌های خود دراز بکشید، مچ پای موافق را روی مچ دیگر قرار دهید. در این حالت، باید امتداد مچ پا تا سر خط صاف و کشیده باشد. دست دیگر را به بالا بکشید. هم زمان با نفس کشیدن، لگن خودتان را نزدیک زمین و دور کنید.

حرکت شنا سوئدی
شنا بهترین ورزش برای بانوان و محبوب ورزشکاران کلاسیک و قدیمی است. حرکت شنا تمام عضلات را از نوک پا تا سر درگیر می‌کند و مقدار قابل توجهی کالری می سوزاند. بیشترین عضلات درگیر در حرکت شنا، عضلات کشاله ران، شکمی و بازو است. انواع و اقسام شنا وجود دارد اما متعارف‌ترین ان، قرار دادن دست‌ها و نوک انگشتان پا به عنوان تکیه‌گاه روی زمین است. بعد از این کار، با هر بار نفس، سینه خودتان را نزدیک زمین کنید و به حالت قبل بازگردید.با بهترین ورزش برای بانوان و اثرات آن بر سلامت بدن بیشتر آشنا شوید

حرکت اسکات
این حرکت در رشته رقص باله و ورزش وزنه‌برداری کاربرد دارد. با انجام ان، عضلات داخلی ران، لگن و همچنین کمر درگیر می‌شود. شما به دلخواه می‌توانید در روزهای ابتدایی مقدار فشار وارد بر ران و عضلات را کنترل کنید. بهترین حالت این حرکت، موازی شدن ران با سطح زمین و قرار دادن دست‌ها کنار پهلو است. هم‌زمان با حالت ایستایی، شانه‌ها را بالا و پایین کنید تا عضلات بیشتری درگیر شود.

حرکات کاردیو
کاردیو یک حرکت خاص نیست و سبک ورزشی است. تمرینات شدید (HIIT) از جمله روش های کاربردی برای لاغری در طی مدت زمان کوتاه است. انجام این حرکت نیاز به استقامت و بردباری شما دارد. برای این کار، یکی از ورزش های کاردیو (طناب زدن، تردمیل، دوچرخه و غیره) را انتخاب کنید. الگوی ۳ دقیقه، ۵۰ درصد توان بدن، ۲۰ ثانیه، ۷۵ درصد توان بدن و ۱۰ ثانیه حداکثر توان را روی ان پیاده کنید. برای مثال دویدن را به صورت الگوی بالا عملی کنید.

ایستادن روی شانه
از جمله مواردی که به عنوان بهترین ورزش برای بانوان مطرح می‌شود، ایستادن روی شانه است. حرکتی که از کودکی به همراه ما بوده است. البته این ورزش در رشته یوگا کاربرد بیشتری دارد. به منظور قرار گرفتن در این حالت، روزهای ابتدایی پاهای خودتان را به دیوار تکیه بدهید و در روزهای بعدی سعی کنید آزادانه از تنها تکیه‌گاه، یعنی شانه استفاده کنید.

حرکت پلن باسن
حرکت پل نه تنها به عنوان یک حرکت ساده، بلکه می تواند برای حفظ سلامتی و کاهش درد در عضلات پشت کمر نیز کاربرد داشته باشد. برای انجام حرکت پل، روی زمین دراز بکشید. پاهای خود را در زاویه نود درجه به داخل شکم جمع کنید. کف پا روی زمین باشد. دستان خودتان را تکیه‌گاه قرار دهید. سعی کنید در حالت ثابت کمر، لگن خودتان را بالا بکشید و خطی صاف میان گردن تا زانو پا درست کنید.

بهترین ورزش برای بانوان و لاغری در چند روز یک مفهوم و هدف کلی است و شما برای رسیدن به این هدف باید روزانه ورزش کنید و ممارست زیادی به خرج دهید.

درباره ali maham

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *