بزرگ کردن باسن یکی از مواردی که بسیاری از خانم‌ها به فکر آن هستند. در این مقاله به روش‌های کاربردی و ساده اشاره خواهیم کرد که باعث فرم دهی به باسن شما می‌شود با جیمیتو همراه باشید.

بزرگ کردن باسن به کمک حرکات ورزشی
در این بخش به معرفی چند حرکت ورزشی مناسب برای بزرگ کردن باسن اشاره خواهیم کرد. کافیست یکی از این حرکات ورزشی را در بازه زمانی مناسب انجام دهید البته توجه داشته باشید که قرار نیست در مدت یک هفته جواب بگیرید و باید به تلاش خود ادامه دهید.

بزرگ کردن باسن به کمک 4 حرکت ورزشی و 3 رژیم غذایی

حرکت اسکات پا جمع
یک دمبل را برداشته و با چسباندن آن به قفسه سینه بنشینید؛ سپس پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید و در هنگام انجام حرکت اسکات زاویه باسن با ساق پای شما باید ۹۰ درجه رعایت کنید.

این حرکت را ۳ ست و هر بار ۱۵ بار تکرار کنید.
بزرگ کردن باسن به کمک 4 حرکت ورزشی و 3 رژیم غذایی

حرکت لگد به عقب
چهار دست و پا بر روی زمین قرار بگیرید، به طوری که زانو بر روی زمین قرار دارد، سپس یک پا را از زمین جدا کرده و به سمت سقف (بالا) ببرید. این حرکت را به آرامی و با کنترل انجام دهید و بعد از چند ثانیه دوباره به حالت اول برگردید.

این حرکت را ۳ ست و هربار ۲۰ بار تکرار کنید.
بزرگ کردن باسن به کمک 4 حرکت ورزشی و 3 رژیم غذایی

حرکت پل باسن
به پشت خوب بخوانید، دست‌ها را در امتداد بدن قرار دهید، با وارد کردن فشار از کف پا و همچنین سرشانه‌ها به سطح زمین سعی کنید باسن خود را از زمین جدا کنید. هنگامی که باسن از زمین جدا شد چند ثانیه در این وضعیت باقی مانده و دوباره به سطح زمین بازگردید.

این حرکت را ۳ ست و هر بار ۱۰ بار تکرار کنید.
بزرگ کردن باسن به کمک 4 حرکت ورزشی و 3 رژیم غذایی

حرکت اسکات پا باز
برای انجام این مدل اسکات ابتدا پاها را بیشتر از عرض شانه باز کنید، سپس زاویه ۴۵ درجه با پنجه پا بسازید. دست ها را در اطراف بدن به صورت افقی نگه داشته و به آرامی بنشینید و بلند شوید.

این حرکت را ۳ ست و هربار ۱۵ بار تکرار کنید.
بزرگ کردن باسن به کمک 7 حرکت ورزشی و 2+ 1 توصیه غذایی

حرکت لانج
در حالت ایستاده یکی از پاها را جلوتر از دیگری قرار دهید و فاصله آنها را حدودا به عرض شانه حفظ کنید پشت را صاف و سر خود را بالا نگهدارید. زانوها را خم کنید تا جایی ران پای جلویی با زمین موازی شود و زانو درست بالای مچ قرار بگیرد. در هنگام انجام حرکت لانج زانوی عقبی نباید هرگز با زمین برخورد کند.

این حرکت را ۳ ست و هربار ۱۵ بار تکرار کنید.
بزرگ کردن باسن به کمک 7 حرکت ورزشی و 2+ 1 توصیه غذایی

حرکت اسکات پرشی
برای انجام حرکت بدنسازی اسکات پرشی پاها را دو برابر عرض شانه‌ها باز کرده و دست‌ها را به شکل ضربدری جلوی سینه بگیرید. در موقعیت تمرین دیپ اسکات بنشینید و در همین حال تا جایی که می‌توانید به سمت بالا بپرید و دست‌ها را بالا ببرید.

این حرکت را ۳ ست و هربار ۱۵ بار تکرار کنید.
بزرگ کردن باسن به کمک 7 حرکت ورزشی و 2+ 1 توصیه غذایی

حرکت فراگر
این حرکت پریدن به جلو و عقب از وضعیت اسکات است. باز هم اسکات را به طور کامل انجام می دهید، اما این بار از دست‌ها برای پریدن استفاده می کنید و جلو عقب می‌روید.

این حرکت را ۳ ست و هربار ۱۵ بار تکرار کنید.
روش بزرگ کردن باسن

حرکت حشره مرده
همانند یک حشره مرده‌ای که به روی کمر افتاده است، دست‌هایتان را کشیده به سمت بالا نگه دارید، پاهایتان را با زاویه نود درجه به داخل شکم خم کنید و نگه دارید. عضلات میانی بدن خودتان را منقبض کنید و کمرتان را روی زمین صاف کنید. به آرامی دست و پای مخالف خودتان را پایین بیاورید. این یک ست کامل از حرکت حشره مرده است. حال باید با دست و پای مخالفتان این حرکت را تکرار کنید.

این حرکت را ۳ ست و هر بار ۱۵ بار تکرار کنید.
روش بزرگ کردن باسن

پشت پا با توپ جیمبال
روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را روی یک جیمبال متوسط قرار دهید. حال با استفاده از نیروی عضلات همسترینگ خودتان توپ را به سمت خودتان از زیر پاهایتان نزدیک کنید. در این حالت باید زانوهایتان به سمت بالا کشیده شود. تا جایی که تعادلتان حفظ می‌شود این کار را تکرار کنید. سپس به عقب برگردانید.

این حرکت را ۳ ست و هر بار ۲۰ بار تکرار کنید.
روش بزرگ کردن باسن

حرکت ددلیفت
میله هالتر را در دست‌هایتان بگیرید. بر اساس توان خودتان وزنه به هالتر اضافه نمایید. پاها کاملاً صاف و عمود بر زمین باشد. در حالی که زانوهایتان صاف است، کمرتان را رو به جلو خم کنید و وزنه را پایین ببرد. پاهایتان محکم باید روی زمین باشد. تعادلتان را به حالتی که وزنه به باسن فشار بیاورد، حفظ کنید. دوباره کمرتان را صاف کنید و به حالت اول برگردید.

این حرکت را ۳ ست و هر بار ۱۰ بار تکرار کنید.
روش بزرگ کردن باسن

حرکت لانج برعکس
بایستید و با دست‌هایتان وزنه نگه دارید. حال بدون اینکه کمرتان خم شود سعی کنید که یک قدم پاهایتان را به عقب بکشید، وزنه‌ها را نزدیک زمین نگه دارید. زانو را به زمین نگذارید و تا نزدیک‌ترین حالت بکشید. سپس به حالت اول برگردید. این کار را با وزنه‌های ۱۰ تا ۱۴ کیلوگرمی تکرار کنید.

حال پس از اینکه سه هفته را با روش‌های فوق انجام دادید، سه هفته دیگر را با همین روند تکرار کنید. با استقامت کافی و استمرار در انجام حرکات در نهایت شش هفته شما به اندازه باسن دلخواه خود خواهید رسید.

بزرگ کردن باسن به کمک رژیم غذایی
برای بزرگ کردن باسن نباید تنها به انجام حرکات ورزشی فوق بسنده کنید، بلکه با رعایت یک رژیم غذایی مناسب می‌توانید به فرم ایده آل خود برسید.

بزرگ کردن باسن به کمک 4 حرکت ورزشی و 3 رژیم غذایی

بزرگ کردن باسن با مواد پروتئینی
پروتئین‌ها غذای اصلی عضلات هستند بنابراین اگر قصد دارید عضلات باسن را رشد دهید باید به میزان کافی از مواد پروتئینی در رژیم غذایی خود قرار دهید.

تخم مرغ
سینه مرغ
ماهی قزل آلا
ماهی تن
لوبیا
حبوبات
شیر
آجیل
همگی سرشار از پروتئین هستند و برای بزرگ کردن باسن موثر خواهند بود.

بزرگ کردن باسن با کربوهیدرات و چربی
بسیاری از رژیم های لاغری به حذف کربوهیدرات‌ها و همچنین چربی‌ها اعتقاد دارند اما ما در اینجا از شما می‌خواهیم به جای حذف از انواع مناسب و البته به صورت متعادل مصرف کنید.

سیب زمینی
غلات
جو دوسر
برنج قهوه ای
از کربوهیدرات‌هایی هستند که برای بدن مفید هستند و به بزرگ کردن باسن کمک خواهند کرد.

روغن ماهی
روغن زیتون
روغن بادام
آجیل
از مواردی هستند که از چربی‌های مفید تهیه شده‌اند و برای بزرگ کردن باسن بسیار مفید خواهند بود.

بزرگ کردن باسن با خوردن سبزیجات
سبزیجات معمولا در رژیم‌های مختلف در فرآیند بدنسازی نادیده گرفته می‌شوند حال آنکه تاثیر آن‌ها بر بدن ثابت شده است. رفع خستگی و افزایش قدرت از مهمترین دلایل میل کردن آنهاست.

فواید بزرگ کردن باسن چیست؟
در حالی که اندازه باسن، بزرگی و کوچکی آن مسئله‌ای است که توسط ژن‌های شما تعیین می‌شود اما بزرگ کردن باسن همیشه یک مسئله مهم برای بانوان و دختران جوان بوده است. امروز در جیمیتو بررسی خواهیم کرد که بزرگ کردن باسن چه فوایدی دارد و شما چطور می‌توانید به سادگی آرزوی بزرگ کردن باسن را در مدت زمان کم به واقعیت تبدیل کنید.

چربی بدون ضرر
برخلاف چربی‌های دور شکمی که می‌توانند باعث بروز بیماری‌های مختلف و همچنین مشکلات سلامتی به مانند فشار خون شوند، چربی قسمت باسن به هیچ عنوان خطرناک نیست. به همین دلیل بزرگ کردن باسن نه تنها برای شما ضرر ندارد بلکه به عنوان یک عامل زیبایی هم عمل می‌کند.

بزرگ کردن باسن و زایمان
مطالعات اخیر انجام شده بر روی زنان به هنگام زایمان نشان داده است که شدت دردهای بعد از زایمان و تعداد زایمان‌های خطرناک با داشتن باسن بزرگ رابطه معکوس دارد. قبلاً هم اعتقاداتی بر این اساس بود که زنان با باسن بزرگ‌تر می‌توانند باعث رشد جمعیت یک خانواده یا قوم شوند. اگر به مسائل بیولوژیکی حساس هستید، بزرگ کردن باسن خودتان را در اولویت قرار دهید.

بزرگ کردن باسن و گرسنگی کمتر
میزان زنده ماندن شما در جزیره‌ای دور افتاده و بدون غذا رابطه مستقیمی با بزرگی باسن شما دارد! تعجب نکنید، مطالعات انجام شده نشان داده است که چربی باسن به هنگام گرسنگی اولین ماده مغذی است که در بدن شروع به مصرف شدن می‌کند و می‌تواند برای سوخت و ساز مفید باشد. پس اگر باسن بزرگ دارید، کمتر غذا خوردن به شما فشار زیادی وارد نخواهد کرد.

بزرگ کردن باسن و کمر درد کمتر
باسن کوچک باعث می‌شود که پاهای شما به هنگام حرکت بیش از مقدار لازم به سمت جلو یا عقب کشیده شوند که خود عاملی برای بروز دردهای کمر است. از این رو با اطمینان می‌توان گفت که باسن بزرگ موجب کاهش درد کمر می‌شود. کسانی که دارای باسن بزرگ هستند، به نسبت دیگران که باسن کوچک دارند، کمتر دچار دردهای کمر می‌شوند. این درد کمر برای افرادی با باسن کوچک زمانی که می‌خواهند با قدی برافراشته راه بروند، بیشتر هم می‌شود.

بزرگ کردن باسن و حاملگی راحت
زنانی که باسن بزرگ دارند، هنگام حاملگی دچار عدم تعادل میان قسمت جلویی بدن و پشتی نمی‌شوند و به همین دلیل دردهای کمری کمتری حس می‌کنند. این در حالی است که زنان با باسن‌های کوچک به علت عدم تعادل در قسمت باسن و شکم در زمان حاملگی عموماً دردهای کمر و عدم تعادل دارند.

بزرگ کردن باسن و فرزندان باهوش
چربی‌های قسمت ران و مغز هر دو دارای یک چربی خاص از دسته امگا ۳ هستند. برخی دانشمندان بر این باورند که به هنگام دوران شیرخوارگی، چربی‌های باسن به عنوان افزودنی در شیر مادر وارد بدن فرزند می‌شود و باعث ذخیره شدن مقدار زیادی چربی امگا ۳ در مغز کودک می‌شود. می‌توان به صورت فرضی و غیرعلمی نتیجه گرفت که بزرگ کردن باسن می‌تواند به افزایش هوش فرزندان کمک کند.

بزرگ کردن باسن و کاهش کلسترول بد
بررسی‌های انجام شده روی چربی باسن نشان داده است که کلسترول موجود در این قسمت از چربی‌های بدن از دسته مفید هستند. این مورد را در کنار کمر باریک قرار دهید تا متوجه شوید با داشتن یک باسن بزرگ و کمر باریک شما تا چه حد سالم‌تر خواهید بود. پس بزرگ کردن باسن و باریک کردن کمر فقط برای زیبایی نیست و جنبه‌های سلامتی هم دارد.

بزرگ کردن باسن و کاهش بروز دیابت
بر اساس مطالعه، هر چه دور کمرتان باریک‌تر باشد و باسن بزرگ‌تری داشته باشید، به احتمال زیاد کمتر دچار دیابت خواهید شد. منظورمان از دیابت، دیابت نوع دو است که رابطه مستقیمی هم با چربی دارد.

درباره ali maham

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *